הכישרון למצוא סמכות יותר גבוהה

האנשים הנושאים עמם מילדותם את הפציעה האנושה ביותר לא בהכרח גדלו אצל ההורים המשוגעים ביותר, או האכזריים ביותר. אלו הם הילדים שהוריהם המשוגעים חלקית או קצת מרושעים נתפסו בעיניהם כסמכות בלעדית.
אמי לימדה אותי דברים מטורפים על העולם ועל עצמי. יכולתי להטיל בהם ספק, כי למזלי מעמדה המשפחתי והחברתי היה נחות. היה לי קשה יותר על דבריו של אחי, שהזיק לי הרבה פחות מאמי, אך בשל מעמדו הסמכותי הצליח במשך שנים לשכנע אותי שאני אדם לא מוסרי.
האיש ששחרר אותי משעבודי התמחה בשחרור עבדים. העברים, שנגזר דינם להיכרת, ונשארו במצרים, האמינו כי זה הוא ייעודם שנקבע על ידי בעל הסמכות הגבוהה בעולם. הם הצליחו לצאת לחרות רק כשהגיע אחד שגילה להם סמכות אחת גבוהה יותר מפרעה.
אפשרות של חירות פתוחה בפני מי שיודעים ששום סמכות שפגשו בחייהם: הוריהם, אחיהם, בני גילם, הלאום אליו הם שייכים, מנהגי דתם, אינם אלא מתווכים חלקיים של סמכות גבוהה יותר. החירות אפשרית למשועבד שיש לו נתיב משלו לנהל שיחה ישירה עם סמכות יותר גבוהה.
האנשים שזכו בהצצה לסמכות אחת יותר גבוהה מכבדים את הוריהם, ורשאים לבחור בן זוג שאינו מוצא חן בעיניהם. מכבדים את החוק, ויודעים לעבור עליו כשהוא נוגד את תחושת הצדק שלהם. מכבדים את המורשת הדתית ויודעים לסטות ממנה ברגעים שאין בה דעת אלוהים.
האנשים שאפשר לעזור להם להשתחרר משעבוד, מוכנים לשקול לרגע את האפשרות שיש סמכות אחת יותר גבוהה מכל מערכת אנושית שהם מכירים. אלו הם האנשים היודעים לזהות פקודה בלתי חוקית בעליל. החמרה דתית שאיבדה את הקשר לכוונת הכתובים. הורים שכופים כללים שנועדו לשרת בעיקר אותם. בני זוג התובעים ממך לשרת את שיגעונם.
האנשים ששרדו בשואה, בגופם וברוחם, אף פעם לא האמינו שאבדן צלם האדם שנכפה עליהם, הוא טבעם האמתי. אלו שאיבדו את הרצון לחיות אפשר שחשבו שהנאצים זכו בסמכות הסופית לקבוע את מעמדם.
האנשים שזכו לגישה אל סמכות אחת יותר גבוהה אינם משועבדים למדינה, לאמא שלהם, לדימוי של עצמם, לערכי זכויות הפרט, למצוות ישוב הארץ, לדקדוקי כשרות, או לחבר'ה הטובים. האנשים שיש להם תמיד סמכות אחת יותר גבוהה הרבה פעמים אינם יודעים שמה שיש להם קרוי אלוהים.
את האיש הנושא בליבו ידיעה על סמכות אחת גבוהה יותר אי אפשר לשעבד לגמרי. גם אם יציית לכללים, לנורמות או לחוקים משוגעים או אכזריים של משפחתו, חברתו, דתו או עמו, יעשה זאת באופן זמני, עד שישוב וישמע בלבו את קול המנהל הכללי. האיש שיש לו תמיד סמכות אחת גבוהה יותר קרוי אדם.

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) said,

  5 במרץ 2018 בשעה 1:37 pm

  פוסט נפלא

 2. Orli S said,

  5 במרץ 2018 בשעה 4:11 pm

  תודה.
  א

  Sent from my iPhone

  >


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: