מסלול הצטרפות אישי לקבוצות העבודה של פסיכולוגיה ביהדות

פסיכולוגיה ביהדות: תכניות שנתיות בתל אביב ובאזור ירושלים

מנהל: ד"ר יאיר כספי

פסיכולוגיה ביהדות פותחת מסלול חדש להצטרפות אישית לקבוצות העבודה במהלך כל השנה. ההשתלבות בקבוצות אלו נעשית דרך הצטרפות לתכנית המבוא הנפתחת פעם בשנה לאחר סוכות, או דרך מסלול הצטרפות אישי, בן שלושה מפגשי התנסות פרטניים. המפגשים האישיים עוסקים בנושאים המעסיקים את הפונים ונעשים באמצעות כלי העבודה של התכנית. המפגשים הפרטניים נערכים עם ד"ר יאיר כספי. בסיום המפגשים האישיים ניתן להצטרף לאחת מקבוצות העבודה.

פסיכולוגיה ביהדות היא תכנית להתפתחות אישית הנעשית בעבודה קבוצתית. התכנית משלבת את הישגיהן של הפסיכולוגיה ההתפתחותית, הקוגניטיבית, והחיובית עם כלי העבודה הפסיכולוגיים שהתפתחו מן המקרא, דרך התלמודים, מחשבת ישראל, החסידות ועד הספרות העברית. בתכנית לומדים: לגדל שמחה על ידי הכרת העולם כמתנה. למצוא שאלות המגלות מעשה נכון. לזהות שקר שאנו מספרים לעצמו ואמונת שווא המקיימת אותו. לגלות ניסיון לא פתור שהימנעות ממנו מנהלת את חיינו. להקשיב לרצון שאסור לוותר עליו.

פסיכולוגיה ביהדות פעלה במשך עשר שנים באוניברסיטת תל אביב והפכה לפני כעשור למכון עצמאי. כאלף ומאתיים בוגרים, מכל תחומי העשייה, חילוניים כדתיים, סיימו את התכנית בעשרים שנותיה. העבודה נעשית דרך פיתוח היכולת לספר מחדש את סיפורי החיים של המשתתפים ואינה מותנית בלימודים קודמים כלשהם. התכנית מפעילה קבוצות עבודה של ערב ובוקר הפועלות לאורך השנה.

קבוצות העבודה

קבוצות העבודה נפגשות לארבע שעות בשבוע. מתוכן שעתיים סדנה מונחית, ושעתיים עבודה עצמאית בחברותות, באחריות התלמידים. הן כוללות שלושה מרכיבים משלימים: עבודה בקבוצה, עבודה בחברותא, ושגרה של עבודה אישית. התכנית המאתגרת היא "מסע לאמיצים". היא מתאימה לתלמידים היכולים להקשיב וללמוד מתוך דעות שונות הנשמעות בקבוצה לגבי הסיפור האישי שלהם ולהתגייס לתהליך העזרה ההדדית בקבוצה ובחברותא.

קבוצות העבודה פועלות עשרה חודשים בשנה, מתחילת ספטמבר ועד סוף יוני. בשנת תשע"ח מתקיימות שבע קבוצות עבודה: שש בתל אביב – ביום ג' בבוקר או בערב, ביום ה' בבוקר או בערב. וקבוצה אחת בימי א' בערב במוצא עילית.

 מקומות וסדרי הרשמה

מקומות:  התכניות בתל אביב מתקיימות בבית פומרוק, רחוב אחד העם 56, תל אביב. התכנית באזור ירושלים מתקיימת במוצא עילית.

דמי השתתפות:

המחיר להשתתפות בקבוצת עבודה הוא 410 ₪ בחודש. בעת ההצטרפות יש להפקיד שלוש המחאות (שתיים מהן דחויות) לחודשיים כל אחת. ניתן לבטל כל אחת מתקופות הלימודים ולקבל את ההמחאות בחזרה (למעט התשלום הראשון), בהתראה של שלושים יום לפחות לפני מועד התשלום. לתאום פגישה אישית בתל אביב או במוצא עילית ניתן לפנות בדואר אלקטרוני לכתובת caspi3@netvision.net.il  או בטלפון 02-6718928, בימים א', ב', ד', בין השעות 09:00- 13:00. עלות המפגשים האישיים היא 340 ₪ לכל מפגש.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: