ביקורות תגובות ומכתבים למחבר "הילד שכמעט הציל את אמו":

 
קיבלתי בדואר את הספר הזה בשבוע שעבר ולא יכולתי להניח אותי מידי.
כנות יוצאת דופן, אמיצה, חשופה, סופר אינטיליגנטית. נוגעת עמוק ולא גולשת למלו-דרמטיות.
ספר חובה בעיני.
תודה רבה לך יאיר, הענקת מתנה גדולה להרבה אנשים ולעולם בכלל.
אילנה ויילר אפט
 
מאוד התרגשתי ונהניתי לקרוא את "הילד שכמעט הציל את אמו". סיפור בעל ערך ועניין אוניברסלי. מסמך מרתק.
הילד מנסה לזכך את דבריו, והם מובאים בצורה שירית, זהו אקט ספרותי יפהפה בעיניי וטעון במשמעות. מתנה אמתית.
אהוד בר
 
וואוו, איזה ספר חזק זה.
בזמנו כאשר קראתי את הספר "בדרך אל החתולים" יהושכ קנז, אמרתי עליו, ספר שכולו "דיכאון טוב". גם בספר הזה יש דיכאון. אך דיכאון טוב. קשה להסביר מה זה דיכאון טוב. אבל כל מי שקורא ספרים מבין את זה.
ספר מאד מאד חזק. דיכאון טוב ואגרוף בבטן. מאד ממליצה.
נוריתה, מבט אל ספרים וספרות בגובה העיניים
 
כבר בשורות הראשונות חץ נכנס לליבי והסתובב אבל חזק. ספר פנטסטי.
הלב שלי נקרע אל מול הילד הגיבור .האבוד. מדי פעם אתה מצליח להרגיע אותי כשבסוף כל פרק יש עלייה במהירות גבוהה למעלה עם תובנות ופנימיות כל כך גבוהה.
אי אפשר שלא לקרוא בקריאה אחת שוטפת. הוא ממש מטלטל. בעיקר הקשר שיצרת עם עצמך הילד ופתחון הפה שנתת לו . מאד מאד נהניתי ועולמי יותר עמוק כואב ואסוף בזכותך. אני חושבת שזו זכות גדולה לתת מילים לתהומות של חרדה בדידות יאוש אשמה ובושה. תודה רבה!
אתה כותב נפלא. נוגע. גם ילדי וגם בוגר. אפשר ממש להרגיש את הילד החכם שמסביר לעצמו את העולם. את הבדידות שלו את המעבר לבגרות את הצורך כמבוגר לשמור על עצמך ולומר בדיוק חד את מה שצריך להאמר. ברור איך החיבור עם בורא עולם ועם השיטה שפיתחת נובעים.
בעודי בולעת את הספר שלך בדמעות… נתת פה להרבה סיפורים פנימיים שלי. ספר מאד מאד חשוב. ואני שמחה שהוא עוד לא נגמר לי.
רינה כורש
 
ספר מרתק ונוגע ללב. כתיבה רהוטה, מרשימה וקולחת,
נועה מנהיים
 
לא יכולתי להניח את הספר לרגע בצד ובמשך יום וחצי לקחתי אותו לכל מקום איתי כדי להמשיך לקרוא עוד פרק ועוד פרק.
לא הפסקתי לדמוע במהלך קריאת הספר, אני מניחה שהסיפור שלך נגע בכאבי הילדות שלי, בסליחות שנואשתי לקבל ומעולם לא הגיעו ובסדום שלי שממנה יצאתי עשרות אם לא מאות פעמים.
הסיפור שלך הוא השראה אחת גדולה. תודה לך שחשפת את הכאבים שלך שגרמו לך לצאת ולחפש תשובות ולמצוא אותן. תודה לך על שאתה מלמד אותי ועוד רבים לגדול, תודה על הכנות והאותנטיות. יכולה לומר שמאז שתי הלידות האחרונות שלי בודדים הספרים שהצלחתי לקרוא מההתחלה עד הסוף למרות אהבתי הגדולה לקריאה ואת הספר הזה פשוט גמעתי בשקיקה. ממליצה מכל הלב לכולם פשוט לרוץ ולרכוש את הספר. אולי כמעט הצלחת להציל את אמא שלך אבל אתה עוזר לרבים להציל את חייהם!
אושרית אלבז כרמלי
 
יאיר יקר
סיימתי עכשיו לקרוא את הספר שלך, אותו קראתי בנשימה עצורה.
הוא קימט לי את הלב, חזור וקמוט.
ספר אמיץ, מרתק, ונוגע מאד.
רציתי בעיקר לחבק את הילד ההוא, הזה, שבך!
תודה על שליחותך בחיים אנשים רבים בכלל, ובחיי בפרט.
שירלי יובל יאיר
 
 
נותרתי בלי מילים…ספר אמיץ מרתק. כמה מאמץ . כמה מעייף ומצד שני כמה הצמיח. מעורר השראה.
לייקי סבן
 
קראתי את "הילד שכמעט הציל את אמו" בנשימה עצורה. מרגש ומטלטל! ספר עוצמתי ביותר. תודה רבה!
אסתר בן דרור
 
 
אתמול סיימתי את הספר. קראתי אותו לאט לאט, לא הצלחתי לנשום בחלק, כל כך הרבה דימיון והזדהות, תודה לך שנתת מילים בפי לחוויות של חיים עם אימא חולת נפש, נתת לי אומץ וביטחון להרגיש דברים שאני מרגישה כל כך הרבה אשמה עליהם. הייתי שמחה לדבר עם אדם שעבר סיפור כזה. ספר מרתק, עצוב, קשה ועם הכל נותן תקווה. תודה רבה.
רעות
 
שלום לך יאיר,
זה עתה סיימתי את קריאת הספר הנפלא.
הציטוט 'אמי אכן משוגעת, אבל היא גם מרשעת. התוספת חשובה כי "חולת נפש" מתאר את התסמינים שלה, אבל מחמיץ את התסמינים שהיא עושה לסביבה,- הוא ציטוט פונדמנטלי למצב הקיים. בתור בת לאב אשר לקה במחלה נפשית והתעלל בי ובשאר הסובבים אותו, אני מסכימה עם הציטוט הזה מילה במילה, אות ואות, תג ותג. זה מעבר למחלה עצמה. הרבה מעבר.
התחושות שליוו ומלוות אותי במהלך החיים זהות בצורה משמח ומפחידה כאחד. משמחת, כי יש עוד מישהו שעבר את מה שאני עברתי והוא מבין אותי. מפחידה, כי זה כואב. זה קשה מנשוא. למה לא עברנו ילדות נורמלית, כזו שיש פניות להתעסק עם זוטות כמו: הגרביים הלא תואמות של המורה, ברוגזים בין ילדי הכיתה, תכנית הלימודים וכן הלאה.
השכלת לעלות לכתב את סיפורך בצורה אותנטית וחודרת ללב ומי ייתן ושכרך יהיה מתן אישור ותיקוף החוויות של אלה אשר חוו את אותם החוויות שלך ואינם יכולים לעלות זאת על הכתב!
אסיים בציטוט אשר גרם לי לצמרמורות הזדהות 'אני מבקש לזכור ילד אחר. ילד צועק. ילד מדבר. ילד קשקשן שלא אכפת לו אם למישהו קשה לתת. ילד שדורש גם כשאין….אני רוצה שיראו עלי. שיגיד כל מי שרואה ברחוב: "פה הולך ילד אהוב"'
תודה על האומץ
שירה
 
אני רוצה להודות לך מעומק הלב על פרסום הספר. קראתי אותו בשבת, בקושי רב אך בלי יכולת להפסיק. נדהמתי עד כמה הזדהיתי והבנתי דברים שעד עכשיו, בגיל הנושק לארבעים עדיין לא הבנתי על ילדותי ועל האופן שבו גדלתי. הספר, ובעיקר הקטע בו אתה מדבר על השאיפה להיות אהוב כמו כולם, טילטל אותי והוציא ממני בכי גדול ומטלטל. הספר העניק לי רגעי ריפוי חלקייים אך משמעותיים.
תודה לך!
אורנה
קראתי אותו במשך יום וחצי באיסלנד… מדי פעם נאלצתי להניח אותו בצד ולנשום. לא הפסקתי לדבר עליו עם בן הזוג שלי בנסיעה ממפל למפל; עוצמת הרוח האנושית. תהינו – בן זוגי ואני – אם היית מגיע לאן שהגעת בחייך המקצועיים לולא הילדות בצל אימך.
תמרה
 
יותר משלושים שנים אחרי שכתב את זיכרונותיו כדי להאמין בהם ולעבדם, מנסה כספי לזכות לראשונה במאזינים לקולו. הוא לא מדבר, הוא זועק. הוא בוכה. הוא מעביר את הקורא מסע של ייסורים מטלטלים, שרק בסופו יש אור מסוים. הוא קצת סולח, הוא אינו מצליח לסלוח לאמו, שהוא מכנה "מרשעת", הוא מתרחק מעברו הנורא ומוצא מזור ותשובות בדת ובפסיכולוגיה, שם הוא מאיר את הדרך לאחרים. את אמו לא הציל הילד, אך את עצמו כנראה שכן.
דריה מעוז, "ישראל היום"
 
"הילד שכמעט הציל את אמו" – "ציון 10"
ליאורה לופיאן, "הארץ", טבלת המבקרים.
 
ספר מטלטל!!! קראתי אותו כמעט ללא הפוגה, מרתק ביותר.
רות יהל
 
הספר שלך פשוט מקסים. ברמה האישית עושה לי פנטסטי. כמעט כל יום חוזר וקורא כמה פרקים. היופי של זה שזה פשוט. עושה לי ניקוי כללי בכל מערכות האינסטלציה. אם יש לי עוד איזה פלונטרים או קשר קטן או משהו שלא הבנתי על עצמי, הספר שלך משחרר אותו לגמרי. זה פשוט נהדר.
משה וולברגר
 
״הילד שכמעט הציל את אמו״. כל כך יפה. כל כך נורא. כל כך מוכר. להיות מי שנשאר מאחור שהאחריות ״לטפל״ או להכיל את ההורה נשארת עליו, כשהוא הולך לאיבוד, ורק אותו לא רואים.
איילה נצר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: